Amikor mókázásra kerül a sor, a kicsik képzelete nem ismer határt, legyen szó akár kinti, akár benti tevékenységről. A lovas játékok ideális elfoglaltságot nyújtanak, amit mindkét helyen lehet játszani, évszaktól függetlenül. Szabad játékteret és időt igényel.
A gyerkőc bele tud bújni akár egy saját kezűleg készített jelmezbe is, a teret pedig ki lehet alakítani a vadnyugathoz hasonló helyhez. Ennek megvalósításához természetesen megfelelő eszközök, kiegészítők, anyagok szükségesek. Lehet készíteni bábot és azzal egy kis mesét előadni, hiszen minden csak a képzeleten múlik.
Farsang idején optimális megoldásnak bizonyul, ha a kis lurkó ló formájú maskarába öltözik be, illetve még hitelesebb, ha álarcot fest hozzá és anyagból készít füleket. A lovas játékok szerves részét képezik a különböző kiegészítők, mint az istálló, amiben kerítés és több paci megtalálható, illetve a lóápoló készlet.
Ez utóbbi az állat gondozásához tartozó kellékeket mutatja be. Fellelhető benne az öntapadós lópatkó, szivacs, széna, nyereg, kantár, takaró, vödör az itatáshoz és etetéshez, kefe és fésű. Ezzel a szettel a gyerkőc betekintést nyerhet abba, hogy mennyi minden nélkülözhetetlen elem kell ahhoz, hogy egy állatot el lehessen látni.
A lovas játékok azonban fejlesztik a kézügyességet, hiszen egy forma megrajzolásához, kivágásához, majd kifestéséhez a kézfej és az ujjak is egyformán igénybe vannak véve. Számtalan rajzoló és ragasztós füzet létezik ennek gyakorlására.
A lovas játékok kategóriájába többek között a zenedoboz is beletartozik, ami a vidámparkokban megfigyelhető jellegzetes paripás körhinta kisebb változata és remek kiegészítő elalváshoz is.