A rendszeres mobil klíma tisztítás házilag is elvégezhető, de erre szakosodott szervizközpontokban is szívesen segítenek a felhasználóknak. A klímaberendezés vízzel és folyadékkal mosható, a szűrőháló pedig porszívózható vagy egy kis nedves kefével tisztítható. Ha a soron következő mobil klíma tisztítás házilag történik, előnyös lehet professzionális készítményeket, beleértve a csíraölő hatású termékeket is felhasználni hozzá. Az ilyen jellegű felfrissítést rendszeresen, átlagosan havonta egyszer kell elvégezni, különösen nyáron.
A légkondicionáló fertőtlenítése természetes módszerekkel, például ózonkezeléssel is elvégezhető. Ebben a legnépszerűbb változatban elegendő fertőtlenítőszert és csíraölő habot vásárolni. A habos módszer azonban némi szakértelmet igényel, különösen a szer pontos eloszlatása a légcsatornákban. Amint látható, a mobil klíma tisztítás házilag lehetséges és nagyon hatékony is, de fontos, hogy felkészülten álljunk neki a feladatnak. Ha pedig nem vagyunk biztosak magunkban, inkább bízzuk egy szakemberre.
A chili paprika palánta gondozása megfelelő metszéssel
A chili paprika palánta gondozása nemcsak az öntözésről, a trágyázásról és a palánták metszéséről szól, hanem a virágok ritkításáról is. Hogyan és mikor kell ezt megtenni? A chili paprika palánta gondozása hatékony lesz, ha az első virágokat eltávolítjuk. Most bizonyára sokan felteszik a kérdést, hogy erre miért van szükség? Nos, ennek több előnye is van. A chili paprika palánták minél hamarabb termést szeretnének kifejleszteni, mivel ezek biztosítják a magokat a további szaporodáshoz.
Ez teljesen normális a növényvilágban. Az egészen fiatal palántáknak már egy tucatnyi viráguk van, aminek minden chilimániás örül. Azonban sajnos a kis palántáknak ez nem optimális helyzet. Mivel még nincs teljesen kifejlett gyökérrendszerük, az ásványi anyagok felvétele a talajból nagyon korlátozott. A növény mindenáron termést akar majd hozni, ami negatívan hat a fejlődésére. A chili paprika palánta gondozásakor az összes első virágrügyet el kell távolítani, hogy növekedjen a gyökérzet és szép, egészséges termést hozzon a növény.
A veteményes tervezése a jó termés titka
A veteményes tervezése hatással van a termés minőségére és mennyiségére, valamint a kert fenntarthatóságára. Minden zöldségeskertet gondosan meg kell tervezni a helyszín, a régió klímája, az ágyások száma és mérete, illetve az utcától való távolság szempontjából. A saját zöldségtermesztés évről évre egyre népszerűbb. Ezért egyre többeket érdekel a saját veteményes tervezése a házuk közelében vagy egy kis parcellán. Nem csoda, hiszen így mindig friss zöldségeket fogyaszthatnak, amiket organikusan, mesterséges műtrágyák és vegyszerek nélkül termesztenek, ráadásul rengeteg pénzt is megspórolhatnak.
Emellett kevés olyan kielégítő dolog van, mint saját magunk termeszteni a sárgarépát vagy a salátát egy kis palántából vagy magból. Semmitől sem érezzük jobban magunkat, mint a munkánk látható és kézzelfogható eredményétől. A friss saláta vagy a lédús, napmeleg paradicsom nem ér fel a bolti zöldségekkel. És most jöjjön egy tuti tipp a sikeres elrendezéshez. Ha veteményes tervezése előtt áll, érdemes tudni, hogy 150 m² már egy négytagú család zöldség ellátását biztosítja. Így biztosan lesz mindig egészséges táplálék az asztalon.
Esővíz szikkasztó házilag a kert öntözéséhez
Miért engedné a légköri csapadékot a csatornahálózatba, ha esővíz szikkasztó házilag is készíthető, összegyűjtve és felhasználva a folyadékot a saját kertje ápolására? És még pénzt is megtakaríthat vele. Amennyiben a szikkasztó házilag kerül kivitelezésre, a tartály kapacitásának kiválasztása az egyik legfontosabb feladat. A rendszer alapja ugyanis a tartály. A helyes méret kiválasztása kulcsfontosságú kérdés a rendszer tervezésénél.
A túl kicsi tartály a tervezett célra nem elegendő vízellátást, míg a túl nagy hosszú állási időt eredményezhet, ami kedvezőtlenül befolyásolja a vízminőséget. A tározót mindig eseti alapon választják ki, figyelembe véve a csapadék mennyiségét, illetve az esőt felfogó vízgyűjtő terület méretét és típusát. Ha kevés az esővíz, azt kútból lehet pótolni, vagy az esővíz szikkasztó házilag a hálózati vízellátáshoz is csatlakoztatható. A rendszernek megfelelő szűrőkkel is rendelkeznie kell. Tény, hogy a tetőről érkező víz viszonylag tiszta, de lehetnek benne levelek, gallyak vagy más szokatlan szennyeződések, amelyek biztosan rontják a sikkasztóban lévő víz minőségét.