A kültéri burkolást minden esetben meg kell előzze az aljzat megfelelő kiegyenlítése. Csakis ennek a lépésnek köszönhetően lesz az kellő mértékben sima, repedésektől és hézagoktól mentes. A kültéri aljzatkiegyenlítés sikerességétől nagymértékben függ a burkolás végeredménye is.
Egyetlen szakember sem tud jól dolgozni, ha az aljzat nincs kiváló állapotban. Hogyan is lehet nekikezdeni ennek? Akárcsak az összes többi építőipari munka, a kültéri aljzatkiegyenlítés is a tervezéssel indul. A megfelelő minőségű és mennyiségű fagyálló aljzatkiegyenlítő beszerzése után már kezdődhet is a munka.
Persze nem árt, ha a munkát végző személy tapasztalt és tudja, hogy mit csinál. Ellenkező esetben hosszadalmas és fárasztó lehet a feladat és nem minden esetben garantált a jó eredmény. De miben is tér el a kültéri aljzatkiegyenlítés a beltéritől? Igazából túl sok eltérés nincs a kettő között, már ami a felhasznált matériákat és a bevetett módszereket illeti.
Nyilván azt számításba kell venni, hogy kint nagyon változók az időjárási körülmények. Az általában közel állandó beltéri hőmérséklettel szemben, kintre olyan anyagot kell használni, amely ellenáll az időjárás viszontagságainak. A kültéri aljzatkiegyenlítés során tehát nem szabad megfeledkezni a fagyálló alkalmazásáról.
Így nem csupán a nyári kánikulában, de a téli nagy hidegben is tökéletesen helytáll. A másik nagy eltérés a kettő között abban rejlik, hogy bent egy teljesen sima, egyenes felület a cél, amelyre aztán majd a laminált padló, járólap vagy éppen padlószőnyeg kerül. Kültéren pedig kötelező megoldani a csapadék elvezetését is.