Az építőiparban régóta nagy igény mutatkozott egy olyan könnyű, fényáteresztő, de mégis stabil és megbízható tetőszerkezet kialakítására, ami van annyira erős, mint az acél, és mégis annyira gazdaságos, illetve ellenálló, akárcsak az üveg. Erre az igényre a választ a polikarbonát tetők jelentették.
Azért vált szükségessé a megoldás, mert a tervezők rájöttek, hogy kell egy korszerű, robusztus eszköz, amit az épületek felülvilágításához is lehet alkalmazni. A gond azzal volt, hogy hiába mutatkozott ez a szükséglet, sajnos a tervezők és mérnökök semmilyen alternatívát nem találtak. A polikarbonát megjelenésével azonban minden megváltozott.
Villámgyorsan terjedni kezdtek a polikarbonát tetők, hiszen a fent leírt előnyök mindegyikét garantálták. Most pedig népszerűbb, mint valaha. A polikarbonát tetők felhasználása igen sokrétű és kedvező ár/érték arányt képviselnek. De pontosan hogyan is alkalmazzák ezt, amikor az épületek tetőfedése a cél?
Tény, hogy manapság a polikarbonát az egyik legfelkapottabb és legtakarékosabb matéria az átlátszó tetőszerkezetek építéséhez. Az üvegházak, télikertek, stadionok teteje, átriumok, teraszok és különféle ipari létesítmények esetén nagyon sok pozitívumot tartogat.
Tartós és rugalmas építőanyag a polikarbonát
Egyáltalán nem véletlen, hogy ahol csak lehet, az ilyen tetőket választják. Ezen építőanyag segítségével a kapott végeredmény ellenálló, erős, mégis könnyű, egyszerűen kezelhető, UV-álló, tűzálló és persze ütésálló lesz. Előnyben részesítik az olyan épületeknél, ahol az átláthatóságon kívül, a szigetelés is fontos szempont, ugyanis az üregkamrás lemezek meglehetősen jól teljesítenek ezen a téren.
Mivel ez az építőanyag alapvetően könnyű, ezért a telepítése is viszonylag problémamentes. A szakemberek, akik dolgoztak már vele, pontosan tudják, hogy könnyen vágható, átépíthető, módosítható és ilyen téren sokkal jobb, mint az üveg. Sőt, egy olyan építőanyag ez, ami roppant rugalmas és több színben is kapható. Az ilyen alapanyagú tetőszerkezeteknél örülni lehet a magas ellenálló képességnek.
Továbbá a szerkezet képes igazán egyenletes módon eloszlani a fényt, illetve a hőt, és szinte akármilyen típusú tetőszerkezethez alkalmazható. Az üregkamrás polikarbonát lapokat jellemzően sík vagy íves formában, sáv-felülvilágítóként, valamint oldalbevilágítóként használják. Egy hatalmas pozitívum ekkor a hideg hajlíthatóságban rejlik, ami ugye az üvegnél semmiképp sem adott. Ennek hála még több lehetőséget ad a kreatívabb a felhasználásra.