A burkolási munkálatok során, minden kétséget kizáróan a legtöbbet használt eszköz. Precízen méretre szabhatjuk a kerámialapokat a csempevágó használatával. Laikus szemmel nézve, nem túl könnyű a választás, mivel bizonyos modellek nem alkalmasak a keményebb, vastagabb járólapok vágására. Ráadásul léteznek olyan textúrával rendelkező csempék, aminek a felületén nem gördül egyenletesen a csempevágó görgője.
Ez jelentősen megnehezítheti a vágást és ebben az esetben célszerűbb vágótárcsával ellátott elektromos csempevágót használni, ami nem lesz olcsó mulatság. Ráadásul egy lakásfelújítás miatt nem érdemes ilyen nagyszabású beruházásba bocsátkozni, hiszen esetenként drágább lehet maga a szerszám a munkaanyagnál.
De azért jó az, ha akad otthon egy csempevágó, amennyiben magunk szeretnénk csinálni a burkolást. Ebben az esetben egy középkategóriás változattal biztosan elégedettek leszünk. Minél nagyobb egy csempevágó, annál nagyobb lapok vágására alkalmas.
A stabil, masszív kialakítás szintén sokat jelent, mert a vágógörgőt eltolva nem hajolhat meg vagy mozdulat el a vezetősín, hiszen ez esetben görbén fog elpattanni a csempe. Sokaknak ismerős lehet az a jelenség, amikor a járólap minden irányba elreped, csak úgy nem, ahogy azt szeretnénk. Ez nem minden esetben a csempevágó hibája, hanem fakadhat az adott munkaanyag rossz minőségéből is. Például a nem megfelelő tárolás miatt mikrorepedések keletkezhetnek a csempén, ami feszítés hatására elpattan. A kínálatban a minőségi burkolószerszámok mellett, számos praktikus és hasznos kiegészítő is rendelhető, amivel egyszerűbbé válnak a bonyolultabbnak tűnő feladatok is.