Napjainkban már nem épül olyan új ingatlan, ahol ne kerülnének beépítésre a legkorszerűbb berendezések, biztonsági szerkezetek. Az áramvédő kapcsoló bekötése elhanyagolhatatlan teendő. Természetesen a korábban épített házak estében szintén be lehet építeni utólag is. Az épületvillamosság egyik leggyakoribb része az áramvédő kapcsoló bekötése.
Azonban, aki saját maga szeretné ezt kivitelezni, annak nem árthat jócskán utánajárnia a pontos teendőknek. A villamos energia teljesen magától értetődőnek tűnik, persze nem volt ez mindig így. Segítségével rengeteg dolog valósítható meg és a komoly bajok is megelőzhetőek. Az áramvédő kapcsoló bekötése leginkább a szakemberek tevékenységi körébe szokott tartozni, de azért nem olyan nehéz elsajátítani.
Már gyermekkorunkban megtanuljuk, hogy az árammal nem szabad játszani, nincs ez másként ebben az esetben sem. Rendkívül sok háztartási baleset történik gondatlanságból. Pontosan ennek az ellenkezőjét hivatott véghezvinni az áramvédő kapcsoló bekötése, vagyis a Fi-relé.
A rendszer megfelelő használat mellett érzékeli az esetleges kisebb-nagyobb zárlatokat, meghibásodásokat. Ha bármelyik bekövetkezik, akkor vészhelyzetben lekapcsolja az áramot. Az áramvédő kapcsoló bekötése éppen ezért csendben teszi a dolgát, ezzel megvédve számtalan emberi életet.
Ezen felül, a tűzeseteket szintén csökkenti, amit a nem megfelelően működő elektronikai cikkek okozhatnak. Fontos tisztában lenni az adott eszköz műszaki paramétereivel, mielőtt a felszerelés megtörténne. Áramtalanítás után a kapcsolási rajz segítségével lehet haladni tovább. Két- vagy négypólusú modellek egyaránt vannak, eltérő szerelési menettel. A lényeg a tapasztalat, anélkül nem érdemes kísérletezni.