Kisgyermekes családoknál alapvető célkitűzése a szülőknek, hogy tudásuknak megfelelően, a lehető legtöbbet megtegyenek utódaik testi és lelki fejlődéséért. Fontos betartani a fokozatosság elvét és nem rögtön a nehéz fejtörőkkel kezdeni, hanem ki kell építeni egy biztos alapot. A kézügyesség fejlesztő játék elképesztően sokféle formában kapható már, minden korosztálynak.
Nem csupán remek szórakozást nyújt, de egyben fejleszti a kreativitást és a finommotorikus készségeket is. Sokan nem is gondolják, de már pár hónapos babáknál is érdemes az életkoruknak megfelelő kézügyesség fejlesztő játék beszerzéséről gondoskodni. Olyan apróságok, mint a játszószőnyeg fölött lengedező színes, viccesen kinéző plüssfigurák is segítenek már a korai életkorban történő távolság felmérésére.
A sípoló, csipogó plüssállatok pedig a megfelelő fogás és tartás tudását mélyítik el. A szülők kreativitását is kihasználva, otthon könnyen létrehozható egy olyan fal, ahol a kisgyermek mindenféle izgalmas gombot, kart, játékokat és egyéb dolgokat tapasztalhat meg. Arra viszont érdemes odafigyelni a kézügyesség fejlesztő játék kiválasztásánál, hogy mindig az életkornak megfelelőt válasszanak a szülők.
Nem érdemes olyan játék használatát erőltetni, amit még nem ért a baba. Remek választás lehet egy olyan kézügyesség fejlesztő játék, ami több apró részből áll és azok eltérnek egymástól. Ezek lehetnek a formákban, anyagokban, feladatokban megnyilvánuló különbségek is. Egyszerű és olcsó megoldások is kitűnően fejlesztik a finommotorikus készségeket, mint a gyurmázás során kialakított formák vagy a kézzel festés. Szórakozva tanulnak és fejlődnek a csemeték.