Mindig akad valamilyen apró javítanivaló egy háztartásban vagy irodában. A váltókapcsoló bekötése egy kis odafigyeléssel megoldható, szakember kihívása nélkül is. Nem szabad azonban szem elől téveszteni azt, hogy az elektromos áram életveszélyes is tud lenni. A megfelelő szerszámok használata épen ezért elengedhetetlen, valamint nem árt minimális villanyszerelői ismeretekkel rendelkezni.
Az újváltókapcsoló bekötése nemcsak abban az esetben indokolt, ha a régi már nem működik, hanem akkor is, amikor sercegő hangot ad ki a berendezés, mivel ilyenkor a vezetékek nem jól kapcsolódnak és ez rövidzárlathoz vezethet. A minőségi márkájú termékek beszerzése ajánlott, mert ezek nemcsak esztétikusak és időtállóak, hanem megbízhatók is. A váltókapcsoló bekötése a régi házaknál azért ütközhet nehézségbe, mert merev alumíniumvezetékekkel van a házba az áram bekötve és ezek a huzalok nehezen hajlíthatóak, könnyen törnek, megeshet, hogy a falat is vésni kell. Mindenképp a munkafolyamat első lépéseként áramtalanítani kell az épületet vagy csak az adott részét. A szerszámok közül elegendő a szigetelt csavarhúzó és egy kábelvágó használata.
A váltókapcsoló bekötése komplikáltabb lehet, amennyiben egy fényforrást két vagy több helyről is akarja le- és felkapcsolni, de ez is megoldható. Ugyancsak összetettebb a munka, ha 2-es vagy 3-as váltókapcsoló bekötése a cél, itt természetesen több a drót is és egyéltalán nem mindegy, hogy melyik hová kerül. Amennyiben valamelyik munkafázisban nem teljesen biztos a dolgában az ember, érdemes a maximális eredmény elérése érdekében mégis szakemberhez fordulni.