A szegélyvágót szegélyvágáshoz érdemes használni, mert nagyobb területek esetén túlterhelődik a motor és leég. A benzinmotoros fűkasza ellenben jóval előnyösebb, hogyha nagyobb területről és keményebb szárú növényekről van szó, mert az éles pengék, tárcsák könnyebben megbirkóznak az ilyen feladatokkal. A szegélyvágók damilja viszont nem ezt a célt szolgálja.
Ezzel a puha szárú növényeket lehet megnyírni, amelyek a fal mellett, a sarkokban vagy a fák tövében nőttek ki. A hagyományos fűnyíró kései nem érnek el ezekre a helyekre, éppen ezért célszerű a használata. A benzinmotoros fűkasza viszont egy igazi erőgépnek számít, kiváltképp ha a négyütemű motorral felszerelt változatot választjuk. Ezeket gyakran alkalmazzák autópályák mentén, ahol csúnyán elbokrosodott a növényzet.
Viszont használat előtt fontos felmérni a terepviszonyokat, mert a pengék könnyen ütközhetnek nem várt akadályba, ami lehet egy vastagabb fadarab, kavics, üvegcserép, stb. Hogyha nem vigyázunk ezek könnyen felpattanhatnak és sérülést okoznak. Ezért kell védőfelszerelést viselni, minden alkalommal, amikor elkezdünk a benzinmotoros fűkaszával dolgozni. A karbantartást és az alkatrészek rendszeres ellenőrzését szintén nem szabad elhanyagolni.
Hogyha nincs megfelelően rögzítve a penge, akkor fűnyírás közben a tengely ledobhatja. Szerencsére a mérnökök gondoltak az ilyen lehetőségekre, ezért megfelelő biztonsági funkciókkal látták el a benzinmotoros fűkaszát. A benzinmotoros fűkaszának nagyobb a súlya az elektromos változatoknál, éppen ezért kétfogantyús kivitelben kaphatóak. A hosszú élettartam a rendszeres karbantartással garantálható.