A belső fal injektálás kiváló megoldás lehet a nedvesedés problémájának kezelésére, különösen olyan esetekben, amikor a külső beavatkozások nem kivitelezhetők. Ez az eljárás nemcsak hatékony, de hosszútávon is gazdaságos megoldást nyújt a fal vizesedés megszüntetésére. A falak vizesedése ugyanis jelentős problémát okozhat bármely épületben.
Nemcsak az szerkezet állapotát ronthatja, hanem az ott élők komfortérzetét is befolyásolhatja. A régi építésű otthonok mellett, ez az újabbaknál is egy gyakran felmerülő probléma. Az egyik legmegbízhatóbb módszer a helyzet kezelésére a fal injektálás, mivel ez gyorsan és minimális törmelék keletkezéssel végezhető el.
Mi az a fal injektálás és hogyan működik pontosan?
A fal injektálás egy speciális eljárás, amit arra fejlesztettek ki, hogy megszüntesse a tartószerkezetek már meglévő nedvesedését és megakadályozza annak újbóli felhalmozódását. A technika lényege, hogy vízzáró anyagokat – általában szilikát, epoxi vagy poliuretán alapú injektáló szereket – juttatnak a falakba kis lyukakon keresztül, amiket a falazatba előzetesen fúrnak. Ezek az anyagok elterjednek a fal szerkezetében és kikeményedve egy vízzáró réteget hoznak létre, így megakadályozva a további nedvesség felszívódását.
A fal injektálását általában ott alkalmazzák, ahol a hagyományos külső vízszigetelés nem lehetséges vagy nem gazdaságos, például történelmi épületek restaurálásánál vagy magas talajvízszint esetén. A belső fal injektálás különösen előnyös megoldás lehet olyan helyzetekben, amikor a külső beavatkozások túl költségesek vagy technikailag kivitelezhetetlenek.
Mikor érdemes belső fal injektálás mellett dönteni?
A fal vizesedés megszüntetése érdekében a belső fal injektálás akkor javasolt leginkább, ha a külső falakhoz való hozzáférés korlátozott, vagy az így létrehozott vízszigetelés aránytalanul magas költségekkel járna együtt. Ez gyakran előfordul városi környezetben, ahol a szomszédos épületek közelsége megnehezíti a külső munkálatokat, vagy olyan belső terekben, ahol a falazat esztétikai vagy történelmi értéke miatt fontos a beavatkozás láthatatlansága. De miért van egyáltalán erre szükség?
Ezért jelentős a fal vizesedés megszüntetése
A fal vizesedésének megszüntetése több okból is alapvető fontosságú! Először is, a nedves falak hatással vannak az épület hőszigetelésére, növelve a fűtési költségeket és csökkentve a lakókomfortot. Másodszor, a folyamatos nedvesség ártalmas lehet az épület szerkezeti integritására, elősegítve a penész képződését és az építőanyagok korai károsodását. Harmadszor pedig mindez kihat az egészségre, hiszen a párás, penészes levegő allergiás reakciókat válthat ki.
A fal vizesedés megszüntetése mindig időben kell megtörténjen! A régebbi építésű ingatlanoknál 30-40 év után már alapból elöregedhet a korai technológiával készült szigetelés, ezért az olyan korszerű megoldások, mint a fal injektálás, megelőzheti az említett panaszokat és jelentős költségmegtakarítást eredményezhet hosszútávon. Ezenkívül az épület értékét is növeli, ugyanis a potenciális vevők és bérlők számára fontos szempont a jó állapotú, száraz falazat.